Peavalu päev 2020: “Migreeni valus tõde”

Eesti Migreeni ja Peavalu Patsientide Ühing koostöös Eesti Peavalu Seltsi ja Äripäeva Virtuaalkliinikuga kutsub 18. aprillil 2020 kell 10.00-13.00 9. Eesti Peavalu Päeva puhul jälgima tasuta veebikonverentsi “Migreeni valus tõde” patsiendiühingu Facebooki leheküljel @MigreenjaPeavalu ja Äripäeva Virtuaalkliiniku veebis.

Eesti Migreeni ja Peavalu Patsientide Ühingu juhatuse liikme Katrina Laksi sõnul on veebikonverents “Migreeni valus tõde” esimene Eesti Peavalu Päev, mille korraldamist veab 2019. aasta märtsis loodud Eesti Migreeni ja Peavalu Patsientide Ühing. Laks ütleb ka, et seetõttu on eriolukorras veebikonverentsina korraldatav Peavalu Päev sel aastal patsiendikesksem kui eelnevatel aastatel. 

Eesti Peavalu Seltsi president dr. Mark Braschinsky kommenteerib, et Eesti Peavalu Päeva loenguid on oodatud kuulama nii patsiendid kui spetsialistid. 

Patsiendiühing koostöös Eesti Peavalu Seltsiga on kaasanud 9. Eesti Peavalu Päeva esinejatena Eesti parimad peavalu asjatundjad. 

Eesti Peavalu Päeval “Migreeni valus tõde” jagab oma kogemust Marge Vaikjärv, arstiteaduse 6. kursuse tudeng ja kogenud migreenipatsient. Tema teekonda kommenteerib dr. Kati Toom Tartu Ülikooli Kliinikumi Närvikliinikust. Ravimite tarbimisest ja ületarbimisest räägib Karin Alamaa-Aas Eesti Proviisorite Kojast. Patsiendile annavad igapäevaseks migreenihoogudega toimetulekuks nõuandeid ja nippe nii füsioterapeut, toitumisspetsialist ja kui ka kliiniline psühholoog. Veebikonverentsi lõpus on võimalus on esitada oma küsimused peavaludele spetsialiseerunud neuroloog dr. Mark Braschinskyle. 

Püsi kodus ja võta osa põnevast tasuta veebikonverentsist!