Enam kui 200 peavalu huvilist said osa peavalu teemalisest veebikonverentsist

18. aprillil toimus esmakordselt Eestis patsientidelt patsientidele korraldatud tasuta veebikonverents, 9. Eesti Peavalu Päev “Migreeni valus tõde”. Veebikonverentsi jälgis otseülekandena rohkem kui 200 peavalu huvilist.

Vaatajatel oli võimalus spetsialistidele Zoomi keskkonnas ja Facebooki vahendusel küsimusi esitada. Veebikonverentsil arutasid migreeni diagnoosiga elav Marge Vaikjärv ja neuroloog dr. Kati Toom Marge peavalu lugu. Marge on 17 aasta jooksul murdnud välja migreeni nõiaringist ning saavutanud kontrolli oma haiguse üle.

Ravimitarvitamise tõdesid ja valesid tutvustas Karin Alamaa-Aas Proviisorite Kojast. Karin Alamaa-Aas palub mitte unustada, et ravimitel on ööpäevased annused määratud kindlatel põhjustel ning silmas tuleb pidada ka ravimite koostoimeid. On oluline märkida, et opioidid ei kuulu migreeniravimite hulka, sh on oluline, et ka käsimüügis olev kodeiin on opioid ning seda ei tohiks migreeni diagnoosiga patsiendid migreenihoo raviks tarvitada.

Uusi kasulikke nippe iseenda paremaks aitamiseks jagasid veebikonverentsi vaatajatele füsioterapeut Helina Kalda, toitumisterapeut Eliisa Lukk ja kliiniline psühholoog Triinu Niiberg-Pikksööt. Nende kõikide sõnul on patsient ise oma ravi võti ning spetsialist saab olla ainult juhendaja.

Saabunud küsimustele vastas Eesti Peavalu Seltsi president, peavaludele spetsialiseerunud neuroloog, dr. Mark Braschinsky.

Ajapuudusel vastuseta jäänud küsimustele vastame jooksvalt Facebooki lehel @Migreenjapeavalu.

Veebikonverentsi lõpus anti lühike ülevaade ka Eesti Migreeni ja Peavalu Patsientide Ühingust, eesmärkidest ja nende esimese tegevusaasta tulemustest.

Üritus on tasuta järelvaadatav @Migreenjapeavalu lehel (vaata SIIT),

Veebikonverentsi korraldasid MTÜ Eesti Migreeni ja Peavalu Patsientide Ühing koostöös MTÜ Eesti Peavalu Seltsi ja Äripäeva Virtuaalkliinikuga. Ürituse otseülekanne toimus tänu Berlin Chemie Menarini Eesti OÜ ja UAB Teva Baltics Eesti filiaali toele.