Peavalupatsientidele avab uksed digitaalne peavalukliinik

Neuroloog dr Mark Braschinsky sõnul on migreeni all kannatavaid inimesi maailmas üle 1.4 miljardi ning kvaliteetse ravini jõuab neist ainult 1-2%. Selleks, et migreeniravi kättesaadavust parandada ja parimat ravi pakkuda, on meie liikmel Migreventionil loomisel digitaalne peavalukliinik, mis koosneb omavahel seotud patsiendi mobiilirakendusest ja spetsialisti töölauast.

„Digitaalne peavalukliinik Migrevention koosneb patsientide mobiilirakendusest, mis võimaldab patsiendil kasutada peavalupäevikut ja saada kaugjälgitavat migreeniravi. Migrevention pakub ka spetsiaalset juhtpaneeli spetsialistidele, mille kaudu saab patsientide ravi jälgida, ravi määrata ja muuta,“ tutvustab Migrevention tegevjuht Katrina Laks.

Digikliinikusse saab pöörduda ka inglise ja vene keeles.

„Praegu on meil olemas digitaalse peavalukliiniku Migrevention prototüüp, mis on läbinud kliinilise pilootuuringu Tartu Ülikooli Kliinikumis,“ lisab ta.

„Migreeni levimus on suurim alla 50-aastaste vanuserühmas, tööealises elanikkonnas. Seega on haiguse negatiivne mõju tervishoiule ja patsientide elukvaliteedile märkimisväärne. Tervishoiuteenuse ressurss on piiratud, ravijärjekorrad pikad ning spetsialiseerunud keskuseid vähe. Seetõttu võivad ooteajad mõnes Euroopa riigis spetsialistini jõudmiseks või ravi saamiseks olla kuni 11 kuud, tavaliselt keskmiselt 5–6 kuud,“ toob Laks välja.

„Täisfunktsionaalse ja multidistsiplinaarse digitaalse lahenduse väljatöötamisega vähendame migreenihaigete koormust, parandame nende elukvaliteeti ja optimeerime tervishoiuressursse,“ rõhutab ta.

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol tervisetehnoloogia valdkonnajuhi ja Connected Health klastri juhi Piret Hirve sõnul on hea meel näha, kuidas aasta tagasi sündinud klastri projektist on kasvanud tervishoidu muutev lahendus, mis nii patsientidele kui arstidele kasu toob. Samuti on Migrevention hea näide sellest, kuidas klastri kogukond tulemusliku projekti sünnile kaasa aitab – digitaalsel peavalukliinikul aitab tööle asuda Quretec OÜ, kes on samuti Connected Health klastri liige. Tervisevaldkonna arendused on keerukad ja aeganõudvad, kuid Migrevention on tõestanud, et reaalsest vajadusest sündinud lahendused aitavad meie kõigi tervise parandamisele kaasa.

Migrevention tasuta digitaalse peavalupäeviku rakenduse saab alla laadida Google Play  ja Apple Store rakendustepoodidest.