Eesti Peavalu Seltsi president valiti Euroopa Peavalu Föderatsiooni juhatusse

Septembris toimunud Euroopa Peavalu Föderatsiooni (EHF) kongressil valiti uus juhatus, mille liikmete hulka kuulub nüüdsest ka Eesti Peavalu Seltsi president Mark Braschinsky.

Braschinsky sõnul tegeleb EHF peavalualaste diagnostika-, menetlus- ja ravijuhendite genereerimisega. Oluline osa on adekvaatse värskema teadusinfo levitamine. EHFi ametlik teadusajakiri on Journal of Headache and Pain.  Organisatsioon korraldab hariduslikke üritusi nii neuroloogidele kui perearstidele, nii noortele peavaluspetsialistidele kui ka teadlastele.

„Lisaks tunnustusele – olla nomineeritud juhatusse 7 Euroopa riigi peavaluseltside poolt ning osutuda valituks – pakub EHF juhatusse kuulumine kohustusi ja lisavõimalusi, mis aitab kaasa edasisele regionaalsele peavalualasele arengule läbi nii kiire info levitamise Eestis ja Balti riikides kui ka paremat juurdepääsu kliinilise ja teadustöö jaoks vajalikule vaimsele ja materiaalsele ressursile,“ kommenteerib Braschinsky.

EHF presidendiks 2016-2018 valiti Paolo Marteletti Itaaliast.

Kongress peeti 15.-18. septembrini Glasgows ning nelja päeva jooksul said 950 osalejat ülevaate uutest suundadest teadusuuringutes, peavalu ravis ning arengutes.