Eesti Peavalu Selts soovitab: e-kursus "Primaarsed peavalud: kaasaegsed seisukohad" (TÜ Arstiteaduskonna täienduskeskus)

14.09.2015-2.10.2015

Primaarsed peavalud: kaasaegsed seisukohad 

20 tundi 
Eriala: neuroloogia, peremeditsiin 
Juhendaja: med dr Mark Braschinsky 
Sihtgrupp: peavalu valdkonnas mittespetsialiseeruvad neuroloogid, peavalu aspektidest huvituvad teiste erialade arstid, k.a. residendid, perearstid 
Toimumise koht: internetipõhine e-kursus
                                
Annotatsioon:
 Liialdamata võib väita, et vaevalt on olemas praktiseerivat arsti, kelle ambulatoorses praktikas pole kunagi ette tulnud sellist peavalu sündroomi, mida koheselt selgelt defineerida ja klassifitseerida ei suudeta. Aastal 2013 on avaldatud peavalude rahvusvahelise klassifikatsiooni uut - 3. väljaanne (International Classification of Headache Disorders, 3rd edition). Osa kehtivatest peavalu vormidest on saanud diagnostilisi täiendusi, lisandunud ka klassifikatsioonis varem puudunud diagnoose.

Käesoleva kursuse raames on plaanis süveneda kehtivasse peavalude klassifikatsiooni detailidesse, rõhutades diagnostilisi uuendusi, käsitleda sagedasemate primaarsete peavalusündroomide teadaolevaid mehhanisme ning anda ülevaadet ravi kaasaegsetest seisukohtadest, kasutades selleks uudset ja mugavat erialase täienduse võimalust – e-kursust. Teoreetilisi loenguid täiendatakse praktiliste näidete ja haigusjuhtude aruteluga.

Hind 160 EUR    
Registreeru

Tagasi