Eesti Peavalu Selts soovitab: e-täienduskursus "Primaarsed peavalud: kaasaegsed seisukohad" (TÜ Arstiteaduskonna täienduskeskus)

Kuupäevad:
9.09.2013-27.09.2013

20 tundi 


Eriala: neuroloogia, internetipõhine e-kursus 

Juhendaja: med dr Mark Braschinsky 

Sihtgrupp: peavalu valdkonnas mittespetsialiseeruvad neuroloogid, peavalu aspektidest huvituvad teiste erialade arstid, k.a. residendid, perearstid 

Toimumise koht: internetipõhine e-kursus

Hind: 130 EUR
                                
Annotatsioon: Liialdamata võib väita, et vaevalt on olemas praktiseerivat arsti, kelle oma praktikas pole kunagi ette tulnud sellist peavalu sündroomi, mida koheselt selgelt defineerida ja klassifitseerida ei suudeta. Aastal 2013 - juuni lõpus, ehk verivärskelt - on avaldatud täiesti uuendatud peavalude rahvusvahelise klassifikatsiooni 3. väljaanne (International classification of headache disorders, 3rd edition). Osade kehtivatest peavalu vormidest on saanud diagnostilisi täiendusi, lisandunud ka klassifikatsioonis varem puudunud diagnoose. 

Käesoleva kursuse raames on plaanis süveneda kehtivasse peavalude klassifikatsiooni, rõhutades diagnostilisi uuendusi ja diferentsiaaldiagnostilisi momente, käsitleda sagedasemate primaarsete peavalusündroomide teadaolevaid mehhanisme ning anda ülevaadet ravi kaasaegsetest seisukohtadest, kasutades selleks uudset ja mugavat erialase täienduse võimalust – e-kursust! Palju esitatavat materjali toetub Euroopa Peavalu Föderatsiooni (EHF) poolt väljatöötatud programmil, mis on suunatud esmatasandi arstidele, sisaldades EHF'i poolseid soovitusi esmatasandi arstide miinimum-teadmistest sagedamini esinevatest ja olulisematest peavaludest ja nende praktilisest menetlusest. 

Kursuse e-formaat tähendab seda, et kursusel osaleja valib ise talle sobiva aja kursuse toimumise perioodil, mil kuulab interneti vahendusel moodle'i keskkonnas videoloenguid, suhtleb kolleegidega foorumites, jagab seal oma kogemusi, esitab küsimusi ning pakub välja aruteluks oma praktikast tulenevaid haigusjuhte, mis kas on illustratiivsed või on olnud probleemsed!

Kursus algab 9. septembril ja kestab 3 nädalat - kogu selle aja jooksul on osalejal juurdepääs kursuse keskkonnale ja kursuse materjalidele.
 

Tagasi