56014 tasuta nõuannet!
Arst annab nõu, küsi julgelt!
Küsi arstilt!
Kliinik.ee RSS Feed
 
Peavalu suvekool: kuidas patsiendid õige spetsialisti juurde suunata? Eesti Peavalu Seltsi president dr Mark Braschinsky

Peavalu suvekool: kuidas patsiendid õige spetsialisti juurde suunata?

Euroopa Peavalu Föderatsiooni (EHF) suvekool on dr Mark Braschinsky sõnul senini kulgenud edukalt. Seni toimunud loengutes on keskendutud sellele, kuidas peavalusid paremini ära tunda ning kuulajad oskaksid suunata just õigeid patsiente spetsialisti juurde.

Eesti Peavalu Seltsi president, üks Euroopa Peavalu Föderatsiooni (EHF) suvekooli korraldajatest dr Mark Braschinsky ütles, et temale pakub suvekooli juures kõige rohkem huvi diskussioon. “Informatsiooni esitatakse nagunii nende teadmiste põhjal, mis on maailmas olemas. Aga nende teadmiste tõlgendamine, diskussioon ja vaidlused on minu jaoks kõige huvitavamad. Sa näed, et paljud asjad ei olegi nii must-valged,” ütles Braschinsky. 

Ta tõi näitena välja, et kui räägiti vestibulaarsest migreenivormist, siis ilmnes, et paljud ei nõustu, et selline migreenivorm üldse olemas on. Braschinsky jaoks oli see huvitav ja mõtlemapanev. 

Samas nentis ta, et selleks, et üldse nendest vaidlustest aru saada või neid sisuliselt nautida, peab olema valdkonnast teadlik. Seega usubki Braschinsky, et suvekooli kuulajate jaoks on kõige olulisem just sealt saadav struktureeritud informatsioon.

Kahe päeva jooksul on korraldajale eriliselt silma jäänud, et kõik lektorid on oma valdkonna spetsialistid, kes suudavad oma sõnumit selgelt edasi anda. “Nad teavad täpselt, kes on kuulajaskond ja vastavalt sellele valivad informatsiooni esitamise sügavusastme,” märkis Braschinsky. 

Ta tõi välja, et kuna auditoorium ei koosne vaid peavaludele spetsialiseerunud neuroloogidest, ei räägita suvekoolis peavalust kui kosmosest. “Lektorid räägivad siin sellest, mis on vajalik selleks, et siinsed kuulajad oskaksid paremini ära tunda peavalusid, et nad oskaksid suunata just õigeid patsiente spetsialisti juurde,” kirjeldas Braschinsky.

Suvekooli programmi koostamisel lähtuti Euroopa Peavalu Föderatsiooni suvekooli nõuetest ning piirkondlikust eripärast. Braschinsky tõi välja, et piirkondlikult on erinev nii arstide tase kui ka näiteks ravimite kättesaadavus. Just selle kõigega ongi programmi koostades arvestatud. 

2.–4. juunini peetakse Tallinnas Euroopa Peavalu Föderatsiooni (EHF) suvekooli, mis on Euroopa mastaabis suuruselt teine peavaluteemaline üritus.

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
4 märki, millele lapse peavalu puhul kindlasti tähelepanu pöörata 4 märki, millele lapse peavalu puhul kindlasti tähelepanu pöörata Eesti Peavalu Selts juhib juba kuuendat aastat järjest tähelepanu laialt levinud terviseprobleemile – peavalule. Tänavu on peavalu päeva fookuses laste ning noorte peavalu. btn_k
Laste peavalude spetsiifika on täiskasvanutega võrreldes erinev Laste peavalude spetsiifika on täiskasvanutega võrreldes erinev   Testi: kas sinu peavalu allub ravile? Testi: kas sinu peavalu allub ravile?
Peavalu päev 2017: fookus laste ja noorukite peavalul Peavalu päev 2017: fookus laste ja noorukite peavalul (3) Eesti Peavalu Selts juhib ka sel aastal tähelepanu laialt levinud terviseprobleemile – peavalule. Tänavu on fookuses laste ning noorte peavalu. btn_k
Kroonilise valuga patsiente oodatakse uuringus osalema! Kroonilise valuga patsiente oodatakse uuringus osalema!   Eesti Peavalu Seltsi president valiti Euroopa Peavalu Föderatsiooni juhatusse Eesti Peavalu Seltsi president valiti Euroopa Peavalu Föderatsiooni juhatusse
Kliinik.ee lehele
Peavalu videokool
Peavalu videokool
Arstid annavad videoloengutes ülevaate peavalu tüüpidest, jagavad soovitusi, kuidas peavalu ennetada või nippe, kuidas migreeni ära hoida. Loe edasi...
Harjutused pingetüüpi peavalu leevendamiseks
Harjutused pingetüüpi peavalu leevendamiseks
Vaata siit, milliseid harjutusi soovitab füsioterapeut Kadri Parts pingetüüpi peavalu leevendamiseks. Loe edasi...
Mis peavalu mul on?
Mis peavalu mul on?
Praktiline juhis koos joonisega, mis aitab määratleda peavalu liiki. Loe edasi...
Mis on migreen?
Mis on migreen?
Mis eristab migreeni tavalisest peavalust? Loe edasi...