56014 tasuta nõuannet!
Arst annab nõu, küsi julgelt!
Küsi arstilt!
Kliinik.ee RSS Feed
 
Euroopa üks suuremaid peavalukonverentse toob Eestisse tipptasemel peavaluspetsialistid

Euroopa üks suuremaid peavalukonverentse toob Eestisse tipptasemel peavaluspetsialistid (1)

Täna algab Tallinnas Euroopa Peavalu Föderatsiooni (EHF) suvekool, mis on Euroopa mastaabis suuruselt teine peavaluteemaline üritus. 2.–4. juunini koguvad erinevate erialade arstid uusi teadmisi peavalust, mis on kõige sagedasem kaebus arstiabi otsimisel ja arsti poole pöördumisel.

„Peavalu ravivõimalused on arenemas ning hiljuti avastatud uued migreeni mehhanismid on andnud aluse täiesti uute ravimigruppide välja töötamiseks. Maailmas on käimas mitu uuringut, mis hindavad ühe teatud peptiidi (kaltsitoniin-geeniga seotud peptiid ehk CGRP) osalise blokeerimise mõju migreenihoogude ravis ja ennetuses. Aktiivselt arenevad ka elektrilise stimulatsiooni meetodid kobarpeavalu ning kolmiknärvi neuralgia puhul,“ tutvustab Eesti Peavalu Seltsi president, Tartu Ülikooli Kliinikumi neuroloog dr Mark Braschinsky arenguid peavalu valdkonnas. 

„Peavalu uuringud ei lähe mööda ka Eestist – meil on käimas esmaste peavalude levimusuuring. Uuringu tulemusi on oodata aastal 2017 ning see peaks andma meile selge ülevaate peavalude esinemissagedusest. Nii saame tulemusi maailma mastaabis võrrelda ja kasutada oma originaalandmeid tervishoiusüsteemi kulude optimeerimiseks,“ lisab Braschinsky. 

Rääkides peavalu valdkonna probleemidest Eestis, toob Braschinsky välja vajaduse parandada koostööd perearstide ning neuroloogide ja peavaluspetsialistide vahel, mis tagaks peavalude parema diagnoosi ning ravi. 

„Tallinnas räägitakse kolme päeva jooksul peavalude erinevatest aspektidest - käsitlust leiavad nii kõige sagedasemad esmased peavalud, ohtlikud teisesed põhjused, aga ka mõneti harvemini esinevad, kuid diagnoosimata jäämisel inimese elukvaliteeti märkimisväärselt alandavad ning koguni puuet põhjustada võivad sündroomid. Juttu tuleb ka sellest, kuidas ühe või teise peavaluvormi kahtluse või diagnoosimise korral peaks arst haiget uurima ja ravima,“ räägib Braschinsky.  „Tegu on Euroopa tippsündmusega peavalu valdkonnas ning kohal on Euroopa ja Eesti peavaluspetsialistide paremik,“ lisab ta. 

2. – 4. juunini Tallinnas toimuval konverentsil osalevad Euroopa Peavalu Föderatsiooni (EHF) president prof Dimos Mitsikostas Kreekast, EHF juhatuse liikmed prof Zaza Katsarava Saksamaalt ja prof Vera Osipova Venemaalt, aga ka peavalueksperdid Ria Bhola Suurbritannast ja Ilse de Coo Hollandist.

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
VIIMASED KOMMENTAARID
 
4 märki, millele lapse peavalu puhul kindlasti tähelepanu pöörata 4 märki, millele lapse peavalu puhul kindlasti tähelepanu pöörata Eesti Peavalu Selts juhib juba kuuendat aastat järjest tähelepanu laialt levinud terviseprobleemile – peavalule. Tänavu on peavalu päeva fookuses laste ning noorte peavalu. btn_k
Laste peavalude spetsiifika on täiskasvanutega võrreldes erinev Laste peavalude spetsiifika on täiskasvanutega võrreldes erinev   Testi: kas sinu peavalu allub ravile? Testi: kas sinu peavalu allub ravile?
Peavalu päev 2017: fookus laste ja noorukite peavalul Peavalu päev 2017: fookus laste ja noorukite peavalul (3) Eesti Peavalu Selts juhib ka sel aastal tähelepanu laialt levinud terviseprobleemile – peavalule. Tänavu on fookuses laste ning noorte peavalu. btn_k
Kroonilise valuga patsiente oodatakse uuringus osalema! Kroonilise valuga patsiente oodatakse uuringus osalema!   Eesti Peavalu Seltsi president valiti Euroopa Peavalu Föderatsiooni juhatusse Eesti Peavalu Seltsi president valiti Euroopa Peavalu Föderatsiooni juhatusse
Kliinik.ee lehele
Peavalu videokool
Peavalu videokool
Arstid annavad videoloengutes ülevaate peavalu tüüpidest, jagavad soovitusi, kuidas peavalu ennetada või nippe, kuidas migreeni ära hoida. Loe edasi...
Harjutused pingetüüpi peavalu leevendamiseks
Harjutused pingetüüpi peavalu leevendamiseks
Vaata siit, milliseid harjutusi soovitab füsioterapeut Kadri Parts pingetüüpi peavalu leevendamiseks. Loe edasi...
Mis peavalu mul on?
Mis peavalu mul on?
Praktiline juhis koos joonisega, mis aitab määratleda peavalu liiki. Loe edasi...
Mis on migreen?
Mis on migreen?
Mis eristab migreeni tavalisest peavalust? Loe edasi...