56014 tasuta nõuannet!
Arst annab nõu, küsi julgelt!
Küsi arstilt!
Kliinik.ee RSS Feed
 
Peavalu puhul saab abi psühhoteraapiast

Peavalu puhul saab abi psühhoteraapiast (4)

Peavalu all kannatajad ei tule kohe selle peale, et sageli võib leevenduse leida psühhoteraapiast, mis aitab elukvaliteeti oluliselt parandada.

„Minu juures käivad patsiendid nii pingepeavalu kui migreeniga. Lisaks tulevad need patsiendid, kellel on mingi muu somaatiline või psüühiline häire, millega kaasnevad peavalud,“ selgitab Tartu Ülikooli Kliinikumi psühhiaatriakliiniku arst-õppejõud, psühhiaater ja TST Centrumi psühhoterapeut dr Roman Balõtšev.

Dr Balõtševi patsientidel on tihti lisaks peavaludele juba tekkinud ka muud probleemid – näiteks meeleolu alanemine, ärevushäired, unehäired, kehakaalu muutused, keskendumisraskused.

„Psühhoteraapia on üks ravi viis, mille puhul  organismi mõjutatakse psüühika või psüühiliste protsesside kaudu. Selline protsess on suunatud inimeste probleemide (kas siis isiklike, sotsiaalsete või emotsionaalsete) lahendamisele,“ räägib arst sellest, kuidas saab psühhoteraapia peavalude korral abiks olla.

Kuidas aga aru saada, et peavalu on tegelikult muu probleemi väljendus? „Kui peavalu muud sümptomid välja lülitatakse, siis võibki olla tegemist psüühilistest teguritest tingitud peavaluga ja patsiendi võiks suunata psühhiaatri või psühhoterapeudi juurde. Samas kui peavalu sümptomid on teada, võib psühhoteraapia olla elukvaliteedi parandamiseks esmavalik,“ ütleb ta.

Psühhiaatri või psühhoterapeudi poole pöördumisest on abi, kinnitab dr Balõtšev: “Probleemi lahendamine vähendab peavalude sagedust ja muudab suhtumist endasse ja elusse ning laiendab toimetuleku strateegiat.”

Eesti Peavalu Selts korraldab 9. mail peavalu teemalise loengupäeva, kuhu on tervisehuvilised oodatud loenguid kuulama ning arstidele küsimusi esitama. Üritus toimub Narva kultuurimajas algusega kell 11 ja on kõigile tasuta. Loengud on vene keeles. 

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
VIIMASED KOMMENTAARID
 
4 märki, millele lapse peavalu puhul kindlasti tähelepanu pöörata 4 märki, millele lapse peavalu puhul kindlasti tähelepanu pöörata Eesti Peavalu Selts juhib juba kuuendat aastat järjest tähelepanu laialt levinud terviseprobleemile – peavalule. Tänavu on peavalu päeva fookuses laste ning noorte peavalu. btn_k
Laste peavalude spetsiifika on täiskasvanutega võrreldes erinev Laste peavalude spetsiifika on täiskasvanutega võrreldes erinev   Testi: kas sinu peavalu allub ravile? Testi: kas sinu peavalu allub ravile?
Peavalu päev 2017: fookus laste ja noorukite peavalul Peavalu päev 2017: fookus laste ja noorukite peavalul (3) Eesti Peavalu Selts juhib ka sel aastal tähelepanu laialt levinud terviseprobleemile – peavalule. Tänavu on fookuses laste ning noorte peavalu. btn_k
Kroonilise valuga patsiente oodatakse uuringus osalema! Kroonilise valuga patsiente oodatakse uuringus osalema!   Eesti Peavalu Seltsi president valiti Euroopa Peavalu Föderatsiooni juhatusse Eesti Peavalu Seltsi president valiti Euroopa Peavalu Föderatsiooni juhatusse
Kliinik.ee lehele
Peavalu videokool
Peavalu videokool
Arstid annavad videoloengutes ülevaate peavalu tüüpidest, jagavad soovitusi, kuidas peavalu ennetada või nippe, kuidas migreeni ära hoida. Loe edasi...
Harjutused pingetüüpi peavalu leevendamiseks
Harjutused pingetüüpi peavalu leevendamiseks
Vaata siit, milliseid harjutusi soovitab füsioterapeut Kadri Parts pingetüüpi peavalu leevendamiseks. Loe edasi...
Mis peavalu mul on?
Mis peavalu mul on?
Praktiline juhis koos joonisega, mis aitab määratleda peavalu liiki. Loe edasi...
Mis on migreen?
Mis on migreen?
Mis eristab migreeni tavalisest peavalust? Loe edasi...